US 490 170X200X22/23
★★★★★ 4.2 63 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by greekcomicsacademy.gr
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
US 490 Book with dimensions 170X200X22/23 mm. It has a hardness of 90 and is made of NBR.
  • Inner Diameter: 170 mm
  • Outer Diameter: 200 mm
  • Joint Height: 22 mm
  • Housing Height: 23 mm
  • Symmetric U-Joint for Rod and Piston
Color NOIR
Brand Name elastotech
Manufacturer Elastotech
Material Type Synthetic Rubber
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
63 ratings | 26 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (49)
4 stars
6% (4)
3 stars
3% (2)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (7)